Łóżko sosnowe 90×200 z roku na rok zyskuje na popularności przede wszystkim ze względu na bardzo dużą liczbę zalet. W Polsce na ma żadnego problemu z nabyciem sosny w przystępnej cenie. Ponadto warto mieć świadomość, że drewno sosnowe jest nie tylko plastyczne, ale również giętki i odporne na działanie czynników fizycznych oraz mechanicznych. 

Wymienione cechy czynią sosnę idealnym materiałem do dalszej obróbki. Można bowiem otrzymać zarówno oryginalne, jak i ciekawe w swojej formie meble do sypialni, które mogą przez bardzo długi czas zachwycać świetnym wyglądem. Z kolei ciepły oraz subtelny kolor sosnowego drewna powoduje, że łóżko sosnowe jest wstanie ocieplić wizualnie całą sypialnię, a także nadać jej charakteru przytulnego wnętrza.

Warto również wiedzieć, że bardzo delikatny i naturalny odcień łóżka sosnowego sprawia bardzo dużą liczbę możliwości aranżacyjnych. Drewno można bowiem nie tylko pobielić, ale również pomalować na wybrany przez siebie kolor. Mebel można zatem dopasować do zmieniającego się na przestrzeni lat wystroju całego mieszkania.

Nie wszyscy mają świadomość, że sosna ma właściwości elektrostatyczne. Jest to zatem świetny surowiec wyrobu mebli dla alergików. Decydując się na zakup do sypialni łóżka sosnowego można uniknąć zawirowań kurzu w pomieszczeniu. Do zalet łóżka sosnowego koniecznie należy również zaliczyć uniwersalność. Meble z drewna sosnowego są nie tylko ponadczasowe, ale bez żadnego problemu można dopasować je do wybranego  przez siebie stylu w aranżacji.