Polskie góry są dumą każdego Polaka. Dlatego warto choć raz na jakiś czas odwiedzić Tatry, Karkonosze, Bieszczady lub inne zakątki południowej Polski. Wiele z miejscowości położonych w tamtym rejonie to uzdrowiska, które oprócz wspaniałych widoków i malowniczych szlaków, mają wpływ leczniczy zdrowotny dla organizmu, który żyje w nieustannym smogu.

Pośród dostępnej bazy noclegowej można wybrać pobyt w prywatnym pensjonacie, w uzdrowisku, schronisku lub po prostu wybrać ekskluzywny hotel. Krynica Zdrój to jedno z tych miast, które od XVIII wieku posiadają status uzdrowiska. To właśnie od występujących tutaj leczniczych wód borowinowych i wielu pijalni Krynica Zdrój wzięła swoją nazwę. Jest to bardzo popularna miejscowość turystyczna, która przyciąga turystów również swoimi zabytkowymi i malowniczymi willami. Organizowane są tutaj również wydarzenia muzyczne, np. festiwal im. Jana Kiepury, który przyciąga mnóstwo ludzi.

Baza hotelowa w Krynicy Zdrój jest bardzo rozbudowana, co oznacza, że każdy turysta znajdzie nocleg na swoją kieszeń i nawet w sezonie wakacyjnym (letnim i zimowym) nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnych pokoi. Dostępne są te najtańsze i najdroższe hotele. Krynica Zdrój to uzdrowisko, lecz dostępna jest także bardzo bogata oferta SPA (https://malopolanka.eu/hotel-spa-krynica-zdroj-gorskie-spa/). Dzięki temu turyści chcąc odpocząć po długich górskich wędrówkach lub po szalonych ewolucjach na stokach narciarskich mogą skorzystać z relaksujących zabiegów. Należy zatem wybrać w zależności od naszych potrzeb i wymagań co do spędzania wolnego czasu odpowiedni hotel. Krynica Zdrój to piękne miasto, które warto odwiedzić.