Jak wiemy przesypiamy sporą część naszego życia, więc warto zadbać, żeby odbywało się to na porządnym łóżku. W końcu zależy nam na wygodzie podczas spania, aby móc zregenerować się przed kolejnym dniem, a także, żeby spać w bezpiecznej dla nas pozycji.

Sosna

Sosna to bardzo często spotykane drzewo o długich ciemnozielonych igłach. Aktualnie dominuje w Polsce nad innymi rodzajami drzew. Zyskała popularność w XX wieku, kiedy zaczęto ją sadzić na potęgę. Głównie za sprawą niewielkich wymagań glebowych, szybkiego wzrostu i bardzo dobrych parametrów drewna jakie prezentuje. Stosuje się ją powszechnie w przemyśle meblarskim, ponieważ jest łatwa, jeśli chodzi o obróbkę, a przy tym na prawdę wytrzymała.

Zalety i wady

Łóżka sosnowe posiadają sporo różnych zalet. Są wykonane z ekologicznego, przyjaznego dla człowieka materiału, więc przy takich łóżkach poczujemy się jak na prawdziwym łonie natury, co na pewno pozwoli na lepszy odpoczynek. Sosna nie zbiera na sobie oraz obok siebie dużej ilości kurzu, co z pewnością docenią alergicy. Kolejnym plusem jest to, że nadaje wnętrzu pewien niepowtarzalny klimat i komponuje się często z innymi meblami lub urządzeniami. Poza tym, jeśli nie odpowiada nam domyślny kolor to jesteśmy w stanie go zmienić na dowolny inny za pomocą lakieru lub farby. Ogólna dostępność tego drewna sprawia, że zrobione z niego łóżka występują w świetnej cenie.

Wadą drewna sosnowego jest to, że niestety ciemnieje pod wpływem promieniowania UV i nie zadbane traci swój cały połysk. Wymaga, więc od nas dbania i prawidłowego korzystania.