W ostatnich latach podróżowanie stało się niezwykle popularne. Oprócz wyjazdów za granicę niezwykle atrakcyjne są weekendowe wypady „za miasto”. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, o czym należy pamiętać podczas podróży do Krynicy Zdrój? Co warto zwiedzić i gdzie szukać noclegu? – Sprawdźcie sami!

NOCLEGI CENTRUM KRYNICA ZDRÓJ

Zanim wybierzemy się w podróż, należy zarezerwować nocleg, który będzie spełniał nasze oczekiwania. W przypadku Krynicy Zdrój, warto zadbać o to, aby hotel, czy pensjonat, znajdował się w centrum lub jego okolicach, szczególnie gdy nastawieni jesteśmy na zwiedzanie i spacery.

UZDROWISKA

Krynica Górska najczęściej odwiedzana jest przez osoby, które walczą z jakimś dolegliwościami i chcą poprawić swoje samopoczucie. W uzdrowiskach najczęściej leczy się choroby układu trawiennego i moczowego oraz układu krążenia. Z tego powodu w mieście znajduje się wiele licznych sanatoriów oraz szpitali uzdrowiskowych.

KRYNICA ZDRÓJ ATRAKCJE

Podczas podróży do Krynicy warto zobaczyć najstarszy budynek tego miasta, jakim jest pijalnia „Słotwinka” z 1806 r. Kolejnym miejscem, wartym odwiedzenia są także Łazienki Borowinowe z 1881 r. oraz Dom Zdrojowy, który pięknie komponuje się z neorenesansowym deptakiem.

Nie należy zapominać także o miejscach kultu religijnego. W tym celu warto odwiedzić drewniany kościół Przemienienia Pańskiego z 1864 r. oraz kościół NMP Wniebowziętej. W Krynicy Górskiej i jej okolicach znajduje się także Szlak Cerkwi Łemkowskich, który poświęcony jest budownictwu sakralnemu. Z pewnością jest to niecodzienna podróż do przeszłości, którą każdy turysta powinien odbyć.

W Krynicy nie brakuje także wiele kawiarni i restauracji, które pozwalają napawać się zdrowym powietrzem i malowniczymi krajobrazami w ciszy i spokoju. Zatem jest to miejsce, w którym z pewności każdy znajdzie sposób na to, aby się zrelaksować i naładować baterię. Ceny noclegów są przystępne, co jest dodatkowym plusem, jeżeli szukamy miejsca, które nie nadwyręży naszego budżetu domowego.